Starokatolícka mládežmládež Starokatolíckej cirkvi na Slovensku

Konáme, či len čakáme?

Publikované 07.08.2017 v 14:58 v kategórii Inšpirácie, prečítané: 54x

Istý otec, bohatý a šikovný podnikateľ, mal tri deti. Chcel pre nich to najlepšie a preto sa rozhodol, že im naprojektuje prekrásny dom, kde by všetci mohli spolu bývať. Musel však na čas odísť. Preto sa s deťmi dohodol, že im bude posielať listy, v ktorých budú inštrukcie, ako majú postupovať pri stavbe domu. Inštrukcie budú na toľko presné a detailné, aby nemali strach, že sa môže niečo pokaziť. Dohoda medzi nimi bola jasná a tak spokojne vycestoval...

Vo svete je niekoľko miliárd ľudí. ... A každý chce všetko. Veľa z týchto ľudí aj vlastní dosť veľké pozemky, firmy,...

Boh nám dal tento svet, aby sme ho zveľaďovali. Dal nám taktiež svoje slovo, podľa ktorého sa máme riadiť.

Ako sa ale asi Boh cíti, keď sme sa rozhodli jeho plány nerealizovať?

Skúste sa zamyslieť nad nasledujúcim príbehom...

Istý otec, bohatý a šikovný podnikateľ, mal tri deti. Chcel pre nich to najlepšie a preto sa rozhodol, že im naprojektuje prekrásny dom, kde by všetci mohli spolu bývať.

Musel však na čas odísť. Preto sa s deťmi dohodol, že im bude posielať listy, v ktorých budú inštrukcie, ako majú postupovať pri stavbe domu. Inštrukcie budú na toľko presné a detailné, aby nemali strach, že sa môže niečo pokaziť. Dohoda medzi nimi bola jasná a tak spokojne vycestoval...

Deťom začali chodiť listy od otca. Niekedy boli kratšie, niekedy dlhšie. Ale vždy boli presné.

Po čase sa otec vrátil domov a čo nevidí?! Na lúke, kde už mal stáť krásny dom, bola len maringotka. Vošiel dnu a tam vidí svoje deti, ako pozerajú televízor.

Pýta sa najstaršieho?

- Vy ste nedostali môj list?

Jeho dieťa odpovedá :

- Ale áno, oci. Pozri, tu sú všetky tie listy krásne zoradené. Každý jeden prišiel.

- A potom prečo tu nestojí ten dom? Pýta sa ďalej otec.

- Vieš, oci, my sme si poriadne čítali tie listy, čo si nám posielal. Veď sa pozri, ja som ich aj chronologicky zakladal a dával na ne pozor, aby sa im nič nestalo. Aj som ich preložil do niekoľkých jazykov! Brat dokonca vie niektoré pasáže naspamäť. A sestra ten dom aj nakreslila z rôznych uhlov. Pozri, ako sa jej to podarilo!

Nie je to aj s nami tak? Neprekladáme Božie slovo do niekoľkých jazykov, nevyrábame rôzne ilustrácie a filmy a napriek tomu stále nežijeme podľa Jeho slova?

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?