Starokatolícka mládežmládež Starokatolíckej cirkvi na Slovensku

Sme, či nie sme dôslední vo svojich skutkoch?

Publikované 23.08.2017 v 00:00 v kategórii Inšpirácie, prečítané: 58x

Poznáte príbeh o Kanaánskej žene? Bola to žena, ktorá mala presný zámer, čo chce. Nechcela nič iné, len aby jej dcéra sa uzdravila. Ako vieme z biblického príbehu, dcéra bola posadnutá zlým duchom. Jej matka však bola pokorná žena a napriek tomu, že sa jej zo začiatku nedostávalo Ježišovej pozornosti, stále nástojila na tom, aby jej dcéra bola uzdravená. Čo by sme si želali my, ak by sme mali možnosť priamo Ježiša poprosiť o konkrétnu pomoc pre naše dieťa? Bolo by to taktiež vyhnanie zlého ducha?

Krátky úsmevný príbeh hovorí o tom, akí v podstate sme:

Byť matkou mení veľa vecí, v určitom zmysle je to vývoj...

Pri prvom dieťati začnete nosiť materské oblečenie ihneď ako váš lekár potvrdí, že ste tehotná. Preberáte sa knihami s detskými menami a precvičujete ako vyslovené znejú a ako vyzerajú napísané všetky mená z užšieho výberu. Absolvujete predpôrodnú prípravu a dôsledne nacvičujete dýchanie, ktoré má uľaviť od pôrodných bolestí. Predpierate oblečenie pre novorodenca, ladíte farbu prísne podľa pohlavia dieťatka a koordinujte vhodnosť prvkov. Keď sa dieťatko narodí, pri prvom príznaku tiesne - mrnkanie, zamračenie - zoberiete prvorodeného na ruky. Robíte s dieťaťom Baby Gymnastiku, Baby plávanie a navštevujete mamičkovské skupiny. Keď prvýkrát opustíte dieťa kvôli nejakým povinnostiam, zavoláte domov dvadsaťpäťkrát.

Keď nastane druhé tehotenstvo, nosíte bežné-ešte netehotenské oblečenie čo najdlhšie. Pokiaľ ide o mená, stačí vybrať niektorého príbuzného a je to fajn. Nenacvičujete žiadne dýchanie, pretože to minule vôbec nepomohlo. Keď sa novorodenec dostane domov, stačí skontrolovať, či je oblečenie čisté a pravidelne vyradiť jeden kus s najtmavšími škvrnami. Neberiete novorodenca zakaždým na ruky, kým kvôli výkrikom nehrozí, že zobudí staršieho, ale ešte stále malinkého súrodenca a bol by double krik. Keď máte čas, zoberiete svojho novorodenca na Baby Gymnastiku. Keď potrebujete ísť sama kvôli povinnostiam von, necháte svoje číslo na chladničke. Doma trávite najviac času tým, aby ste sa ubezpečili, že starší súrodenec nestláča, nenaťahuje alebo iným nevhodným spôsobmi nedeformuje svojho mladšieho súrodenca.

Teraz ste tehotná s tretím dieťaťom a s rozpačitým pohľadom na manžela sa pýtate sama seba: Ako sa to stalo? "Vaše materské oblečenie sa už pri druhom dieťati stalo vaším bežným oblečením. Otvoríte knihu s menami, zatvoríte oči a počkáte kam dopadne váš prst. V 8. mesiaci kategoricky požadujete prísľub epidurálu. Pokiaľ ide o oblečenie pre nové bábätko, tak chlapci môžu nosiť aj ružovú,... nie? Ak novorodenec plače, nie je to problém, lebo už dávno ste naučili svojho 3-ročného, ako sa môže pekne hrať na mechanický hojdač malého súrodenca. Už tak úzkostlivo nebránite starším deťom naťahovať malého súrodenca, rozpoznali ste v tom jasné prvky baby gymnastiky. Poviete svojmu baby sitterovi, aby vám zavolal iba vtedy, ak sa objaví krv.

Sme, či nie sme dôslední vo svojich skutkoch?

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?