Starokatolícka mládežmládež Starokatolíckej cirkvi na Slovensku

Topiaci sa v mori

Publikované 28.08.2017 v 10:49 v kategórii Inšpirácie, prečítané: 66x

Na lodi boli traja ľudia. Tešili sa z plavby po mori. Počasie bolo nádherné, vlny takmer ani neboli. Všetci traja muži na palube sa rozprávali. Zrazu sa zdvihol vietor. Vlny sa stávali stále väčšími. Jeden z mužov sa znenazdajky postavil a v tom ho veľká vlna vyhodila z lode.

Viete, ako sa v takej situácii treba zachovať? Skočiť pre neho? Vyhodiť záchranné koleso? Kto to má spraviť? Ono na lodi, ako som sa dozvedel, to nie je také jednoduché. Ale pre túto situáciu platí veľmi rozumné a jednoznačné pravidlo. Iba jeden sa rozbehne pre záchranné koleso a ostatní, ktorí sú na lodi, ukazujú prstom na človeka, ktorý vypadol z lode. Je to tak pre to, lebo vo vode sa človek rýchlo stratí a ťažko sa na takom mori bez orientačného bodu hľadá. Vráťme sa však k nášmu príbehu.

Títo dvaja muži si rýchlo rozdelili úlohy. Jeden naozaj stále prstom ukazoval na topiaceho sa kamaráta a druhý bežal pre koleso. Vhodil ho do vody a s vypätím síl sa topiaci muž naozaj kolesa chytil a na loď ho spoločnými silami vytiahli.

Teraz sa nám natíska otázka: kto tohto topiaceho zachránil? Každý tvrdil niečo iné. Ten, ktorý priniesol koleso, trval na tom, že on. Lebo však bez kolesa by sa na loď nedostal. Muž, ktorý ukazoval prstom vyhodnotil svoju úlohu v zachránení ako rovnocennú záchrannému kolesu, lebo bez neho by kamaráta ani nenašli. No topiaci sa muž tvrdil, že bez jeho vlastných síl - bez jeho vlastného doplávania, by sa aj tak nikdy nezachránil. Kde však bola tá ozajstná záchrana? Tou záchranou bola loď. Bez nej by sa do bezpečia nedostal ani jeden z nich. A touto loďou je Boh. On je ten, ktorý nás bezpečne stráži. No bez nášho pričinenia, bez našej snahy a vôle by sme sa na tú loď nedostali...

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?